УГ „Свети Василије Острошки“ покренуло хуманитарну акцију за суграђанку Весну Субашић

372
Удружење грађана „Свети Василије Острошки“ Соколац покреће нову акцију, овога пута за нашу суграђанку Весну Субашић!
Весна Субашић, жена, мајка и супруга, већ осам година храбро води борбу против тешке болести. Све је почело још 2017. године, када је током трудноће примијетила прве промјене на свом тијелу, а убрзо је дијагностициран карцином дојке. Иако је прошла кроз многе изазове, укључујући хемотерапију, зрачење и операцију, болест је наставила напредовати.
Након што је одстранила лијеву дојку, на ожиљку је поновно настао карцином, због чега је морала поднијети додатну операцију. Нажалост, у мају 2024. године потврђене су метастазе на плућима. Весна је примила шест циклуса хемотерапије, но њено стање се погоршало, због чега је упућена на кућно лијечење.
У потрази за најбољим могућим лијечењем, Весна је отишла у Турску, гд‌је су обављене потребне претраге. На основу тих резултата, љекари су јој предложили паметну терапију. За наставак лијечења потребно је осигурати 27.925 ЕУР.
Овим путем позивамо људе добре воље да дају свој допринос за лијечење наше Весне.
Касице за добровољне прилоге биће постављене у Сокоцу од 08.04 до 18.04.2025. године у пекарама „Макс“ и „СБС“, ресторану „Френч“ и играоници „Звончица“.