У организацији Општине Соколац данас је одржана велика прољећна акција чишћења језгра и ширег подручја ове локалне заједнице, а учествовали су руководство и радници Општине, јавних установа и предузећа, комуналне полиције, припадници полицијске и ватрогасне станице, наставници и ученици школа, чланови удружења и невладиних организација, као и спортских клубова те остали грађани.
Према ријечима начелника општине Соколац Страхиње Башевића данашња акција ће бити први корак у превентивном подизању свијести становника о значају чисте и здраве животне средине.

- Тренутно имамо много дивљих депонија на рубним подручјима урбане зоне, које ћемо данас санирати. Након ове велике акције, са којом ће Соколац бити уредан, на критичним мјестима поставићемо видео надзоре и табле које ће упозоравати на забрану одлагања смећа. Наредни кораци према несавјесним грађанима, али и пролазницима кроз наш град, биће репресивне мјере са новчаним казнама. Ако буде потребно, на Скупштини општине донијећемо одлуке о повећању казни за нелегално одлагање смећа – истакао је Башевић и захвалио свим учесницима који су се одазвали великој акцији чишћења за љепши Соколац.
Начелник је подсјетио да је у претходном периоду било доста проблема у вези са одвозом смећа, јер се Јавно комунално предузеће „Соколац“ нашло у веома тешкој ситуацији.

- Возила за одвоз смећа су застарила сигурно преко 25 година. У току је процедура набавке два или можда у неком догледном периоду три возила, која ће засигурно обезбиједити дугорочно несметано одвијање те дјелатности – поручио је начелник Башевић.

Милица Тешановић, ученица четвртог разреда Гимназије рачунарско – информатичког смјера СШЦ „Василије Острошки“ Соколац одазвала се акцији са осталим ученицима ове школе.
- Сматрам да је то веома битно, јер кад је здрава животна средина здрави смо и ми – рекла нам је она.

Ивана Грујић, ученица трећег разреда Гимназије – општи смјер заједно са другарима је дошла да очисте Соколац са једним циљем, а то је љепша околина.
- Надам се да ће ово бити добар примјер будућим генерацијама да дају допринос у сличним акцијама – навела је Ивана.

Посебан допринос дали су најмлађи учесници акције, а то су првачићи Основне школе „Соколац“, који су вриједно чистили двориште у кругу школе.
Учитељ једног одјељења првачића Бобан Беатовић истакао је да је радо са дјецом учествовао у овој дивној акцији.

- Дјечица су једва дочекала да дају свој мали допринос, јер у њиховим очима ово је једно лијепо дружење као вид излета, а имају прилику и да упознају старије другаре. Уз мало труда и рада сви могу допринијети на свој начин – казао је Беатовић.

Након прикупљеног смећа, одвоз истог вршен је возилима ЈКП “Соколац“ и ШГ “Романија“. Предузеће „Романијапутеви“ очистило је улице Сокоца својим возилом и унимог четком.



































