Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић данас би, у наставку посјете Грчкој, требало да разговара са гувернером Јонских острва и градоначелником града Крфа.

Радну посјету Грчкој Вишковић ће наставити наредних дана посјетом Солуну, гдје ће разговарати са градоначелником Солуна, ректором Аристотеловог универзитета, те представницима компаније „Алумил“.

Вишковић ће у Солуну посјетити и Представништво Републике Српске, те разговарати са представницима Привредне коморе у том граду, саопштено је из Бироа Владе за односе са јавношћу.

Током боравка у Солуну, Вишковић ће положити вијенац на српском војничком гробљу на Зејтинлику, наводи се у саопштењу.

Премијер Српске јуче је посјетио Српску кућу на Крфу, те положио вијенац на спомен-обиљежја срским војницима на острву Видо. У Јонском парламенту на Крфу синоћ је за Вишковића Удружење српско-грчког пријатељства организовало пријем.