Министар породице, омладине и спорта Соња Давидовић честитала је спортистима и спортским радницима Свјетски дан спорта, те захвалила што на европским и свјетским такмичењима остварују значајне резултате, доносе медаље и представљају Републику Српску на најљепши начин.

„Честитам вам што се трудите да из дана у дан спорт Републике Српске позиционирате што боље на свјетској спортској мапи, што стварате нове шампионе, мотивишете дјецу да се баве спортом и што сваког дана живите спорт“, поручила је Давидовићева спортистима у честитки.

Она је истакла да је данашњи дан прилика за захвалност, али и обећање да ће институције Српске наставити да унапређују школски спорт, спортску инфраструктуру и улажу у врхунски спорт.

„Све то ћемо чинити како бисмо били подршка стварању нових шампиона и радовали се новим спортским успјесима“, навела је Давидовићева.